Apex Crystal Award
In stock
SKU
#25073
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$135.4
Soaring high just like the summit of a mountain peak, our Apex Crystal Award will thrill your winner! This high polished glass award features one large clear triangle in front with smaller colored triangle behind, attached to create a stand. In your choice of 2 sizes and 4 colors, price includes ten lines of frosted engraving along with your organization's logo. Presented in a box for gift giving. Size Options:
- Small: 8" tall x 5" wide
- Large: 9.5" tall x 6" wide
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Laser Engraved |
| Engraving Material | Direct |
| Imprint Color | Frosted |
| Materials | Glass |
| Height | 8", 9.5" |
| Engraving Size | Small: 3.75"x2"; Large: 4.25"x2.5" |
| Engraving Lines | 10 |
| Discontinued Product | No |
