Black Shooting Star Acrylic Trophies
In stock
SKU
#7151
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$69.8
Our popular Black Shooting Star Acrylic Trophies are classic awards that stand the test of time. Made of black Lucite, these awards feature a thick-etched, frosted 3-dimensional shooting star. The price includes 5 lines of frosted engraving, matching the star design. Available in two sizes, each with a thickness of 1". Made in the USA.
| Weight | 1.00 lbs, 1.65 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Laser Engraved |
| Engraving Material | Direct |
| Imprint Color | Frosted |
| Materials | Acrylic |
| Height | 5", 7" |
| Engraving Size | 3"x2"; 2"x3.5" |
| Engraving Lines | 5 |
| Discontinued Product | No |
