Reflective Blue Edged Wedge Acrylic Award
In stock
SKU
#25979
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$140.8
Our Blue Wedge Pinnacle Acrylic Awards give grand recognition for the ultimate achievement! Made of clear acrylic, these sturdy engraved awards feature beveled edges and a multi-faceted pinnacle wedge-shaped top. In your choice of 3 sizes, the beautiful blue bottom shines through the acrylic award, highlighting the FREE personalized etching!
- Available in 3 sizes:
- Small 5" wide x 7" high x 1.25" thick
- Medium 5.5" wide x 8" high x 1.25" thick
- Large 6" wide x 9" high x 1.25" thick
| Weight | 1.5 lbs, 1.8 lbs, 2.1 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Laser Engraved |
| Engraving Material | Direct |
| Imprint Color | Frosted |
| Materials | Acrylic |
| Height | Small: 7", Medium: 8", Large: 9" |
| Engraving Size | Small: 6"x3", Medium 6.75"x3", Large: 7.75"x3.25" |
| Engraving Lines | 8 |
| Discontinued Product | No |






