Color Softball Plaque
In stock
SKU
#24244
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$24.8
If you are looking for an alternative to the traditional figure trophy to end this season, the Color Softball Plaque is the award for you! This plaque features a full color softball, mitt, and bat against a black background. The black brass plate is mounted on a simulated black wood plaque. Available in two sizes, it includes your custom engraving in the price.
| Weight | 1 lb |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved |
| Engraving Material | Black Brass |
| Imprint Color | Gold |
| Materials | Simulated Wood |
| Height | 5x7: 7", 7x9: 9" |
| Engraving Size | 4x6: 3"x3", 6x8: 5"x5" |
| Engraving Lines | 5 |
| Discontinued Product | No |
