Green Leaf Acrylic Award | Environmental Achievement
In stock
SKU
#21700
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$146.4
The Green Leaf Acrylic Award is the perfect environmental achievement award! A green strip at the base of this eco-inspired award creates a stunning glow through the award. A leaf frond is featured on the front of the award. Made in the USA, this 8 1/4" acrylic leaf-shape recognition award includes your personalized message etching in the price.
| Weight | 2.25 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Laser Engraved |
| Engraving Material | Direct |
| Imprint Color | Frosted |
| Materials | Acrylic |
| Height | 8.25" |
| Engraving Size | 3"x5.5" |
| Engraving Lines | 6 |
| Discontinued Product | No |







