Colored Pyramid & Pointed Glass Award
In stock
SKU
#25074
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$132.8
Celebrate a high point in a career or business milestone with our Colored Pyramid & Pointed Glass Award! Made of highly polished glass, this triangle-shaped award features a pointed peak top! A sturdy pyramid in your choice of clear, black, blue or red anchors the base. Price includes 6 lines of engraving; request an engraving proof for free at checkout. Includes box for presentation.
Size Options:
Size Options:
- Small: 8.25" tall x 4.5" wide
- Medium: 9.25" tall x 5" wide
- Large: 10.25" tall x 5.5" wide
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Laser Engraved |
| Engraving Material | Direct |
| Imprint Color | Frosted |
| Materials | Glass |
| Height | 8.25", 9.25", 10.25" |
| Engraving Size | S: 2.75"x 2.5"; M: 3"x 2.75"; L: 3.5"x3" |
| Engraving Lines | 6 |
| Discontinued Product | No |
