Crystal Standing Plaque with Cube Base
In stock
SKU
#25075
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$142.4
Our contemporary Crystal Standing Plaque with Cube Base features clean lines with classic block shapes! Made of highly polished crystal, this award features a single portrait rectangular pane accented by two clear, black, blue or red cubes. In your choice of 3 sizes and 4 colors, price includes ten lines of frosted engraving along with your organization's logo. Presented in a blue box for gift giving. Size Options:
- Small: 7" tall x 4.75" wide
- Medium: 8" tall x 5.25" wide
- Large: 9" tall x 5.5" wide
| Weight | 2, 3 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Sandblasted |
| Engraving Material | Direct |
| Imprint Color | Frosted |
| Materials | Glass |
| Height | 7", 8", 9" |
| Engraving Size | Small: 5.5"x4"; Medium: 6.25"x4.5" Large: 7.25"x5" |
| Engraving Lines | 10 |
| Discontinued Product | No |
