Gears and Cogs Personalized Executive Clock
In stock
SKU
#23215
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$412.8
If you are looking for a functional award to give your hardworking executive, the Gears and Cogs Personalized Executive Clock is perfect! This special award has two silver columns with a piano-finish rosewood center. A clock with Roman numerals and visible gears and cogs gives this piece a visually-pleasing finish. Personalize with 5 lines of silver text on a black aluminum plate. This clock will be a great addition to your executive's desk!
| Weight | 8lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved |
| Engraving Material | Varies |
| Imprint Color | Silver |
| Materials | Solid Wood |
| Height | 11.5" |
| Engraving Size | 4"x2" |
| Engraving Lines | 5 |
| Discontinued Product | No |
