Golden Throne Chili Resin Trophy
In stock
SKU
#23151
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$25.8
Are you looking for a joke trophy to award the worst batch of chili? The Golden Throne Chili Resin Trophy is made from solid resin and colored an antique gold. This figure is mounted on a red resin base with wood-like detailing. Have up to three lines of your choice engraving done for FREE! Order this fun trophy today for your next cook-off.
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved |
| Engraving Material | Black Brass |
| Imprint Color | Gold |
| Materials | Resin |
| Height | 5" |
| Engraving Size | .75x2.25" |
| Engraving Lines | 3 |
| Discontinued Product | No |
