Grande Star Bowling Trophy
In stock
SKU
#25852
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$10.5
Recognize outstanding teamwork and bowling excellence with our Grande Star Bowling Trophy! Featuring a large gold star with a round insert of bowling pins and a bowling ball, this engraved bowling trophy makes an affordable bowling award for the entire league! Engrave your bowler's name, team name and year on the black base for FREE! Makes a great bowling trophy for your co-ed league!
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved |
| Engraving Material | Black Brass |
| Imprint Color | Gold |
| Materials | Plastic |
| Height | 7.5" |
| Engraving Size | 1" x 2.5" |
| Engraving Lines | 3 |
| Discontinued Product | No |
