Premium Male Track Medallions
In stock
SKU
#7786
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$9
Celebrate all track and field events with our Premium Male Track Medallions. Measuring 1.75 inches in diameter, these premium medallions are made of the highest-quality metal and feature darkened engraving on the back. The front shows various male track athletes surrounding a victory flame. Available with a choice of neck drape color and metal color.
| Weight | .15 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved |
| Engraving Material | Direct |
| Imprint Color | Darkened |
| Materials | Metal |
| Height | 1.75" |
| Engraving Size | 1.4"x1.4" |
| Engraving Lines | 3 |
| Discontinued Product | No |
