Multicolored Swirl & Spin Art Glass Award
In stock
SKU
#22274
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$198.4
The Multicolored Swirl & Spin Art Glass Award features cobalt blue, white, black and red, glass swirled and stretched into this diamond shape creating this beautiful and unique award for your most successful workers. These awards look beautiful on the desks of every single recipient, as well as add a bit of color and excitement to your award ceremony. This solid glass award is sure to impress and encourage future success at your company. Your engraving is on a black brass plate with shiny gold letters.
**NOTE** This award is made of hand-crafted glass. Minor bubbles and swirls are inherent to blown art glass, and slight variations in design and pattern are considered acceptable from piece to piece.
| Weight | 7.7 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved |
| Engraving Material | Black Brass |
| Imprint Color | Gold |
| Materials | Glass, Crystal |
| Height | 11.5" |
| Engraving Size | 3" x 2" |
| Engraving Lines | 5 |
| Discontinued Product | No |




