Narrative Golf Cup
In stock
SKU
#24828
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$198.4
Our Narrative Golf Cup makes a stunning award for your tournament winner. Made of hand-blown glass, this prestigious cup features a classic inverted bell shape with a wide base. Celebrating the Scottish roots of golf, the cup has a band of golf-themed etching that resembles plaid, with a sparkling golf ball in the middle. Your personalized etching, including course or organization logo, is included in the price.
- Available in 3 sizes:
- Small: 9.5" H X 5.75" DIA
- Medium: 10.5" H X 5.75" DIA
- Large: 11.5" H X 5.75" DIA
| Weight | 3.5 lbs, 4lbs, 4.5 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Sandblasted |
| Engraving Material | Direct |
| Imprint Color | Frosted |
| Materials | Glass |
| Height | Small: 9.5", Medium: 10.5", Large: 11.5" |
| Engraving Size | 2"x3", 2.5"x3", 3"x3" |
| Engraving Lines | 5 |
| Discontinued Product | No |
