Personalized Desk Clock with Skeleton Movement
In stock
SKU
#25893
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$94.8
Reward exceptional effort with our elegant Personalized Desk Clock with Skeleton Movement! Standing 7-3/4 inches tall, this recognition award clock features rosewood piano finished wood with a brushed gold top and base. You see the gear movement within the gold-color clock bezel. Includes free engraving on a brass plate that is attached to the clock. As a personalized retirement clock, an anniversary clock, or executive desk clock, this enduring gift will stand the test of time!
| Weight | 1.75 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved |
| Engraving Material | Black Brass |
| Imprint Color | Gold |
| Materials | Wood |
| Height | 7.75" |
| Engraving Size | 1.25"x3.25" |
| Engraving Lines | 4 |
| Discontinued Product | Yes |
