Scottish Highland Dance Trophy
In stock
SKU
#24340
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$10.25
Are you looking for an eye-catching trophy to present to the dancing winners at your next Highland Games? The Scottish Highland Dance Trophy measures 7 inches tall and features a golden female figure dancing the Lilt in her vest and kilt. With your choice of base color, each trophy includes up to three lines of free engraving on a metal plate.
| Weight | .8lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved |
| Engraving Material | Varies |
| Imprint Color | Varies |
| Materials | Plastic |
| Height | 7" |
| Engraving Size | 1"x2.5" |
| Engraving Lines | 3 |
| Discontinued Product | No |
