Shooting Star Swim Team Trophies
In stock
SKU
#8179
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$14.5
Acknowledge a great swim season with our Shooting Star Swim Team Trophies! Measuring 7-1/2" tall, these trophies feature a swimmer in starting position above a colored column with shooting stars attached to a white base. Includes 3 lines of engraving. Your choice of male or female swimmer and column color.
| Weight | 0.74 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved |
| Engraving Material | Gold Aluminum |
| Imprint Color | Silver |
| Materials | Plastic |
| Height | 7.5" |
| Engraving Size | 1"x2.5" |
| Engraving Lines | 3 |
| Discontinued Product | No |
