Stellar Basketball Trophies
In stock
SKU
#25944
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$9.9
NEW! Stellar Basketball Trophies make excellent basketball trophies for your youngest players, perfect for both boys and girls! Made of gold colored resin, these 4.5" tall basketball trophies feature a large star with a bright orange basketball in the center. The base features three lines of custom engraving for FREE! Add your player's name, number, and team name to make this inexpensive basketball trophy a treasured keepsake!
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved |
| Engraving Material | Black Brass |
| Imprint Color | Gold |
| Materials | Resin |
| Height | 4-1/2" tall |
| Engraving Size | .75" x 2" |
| Engraving Lines | 3 |
| Discontinued Product | No |
