Superior Resin Cheer Trophies
In stock
SKU
#26233
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$20.4
Our Superior Resin Cheer Trophies is a solid sturdy choice and comes in two convenient sizes. The cheerleader is the heart of the game; make this the heart of your trophy shelf! The silver colored resin sits atop a red base and has golden highlights. Engraving is included on the price of the award on a black brass plate.
| Weight | 8" 1.3 Lbs, 9" 2 Lbs. |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved, Laser Engraved |
| Engraving Material | Black Brass |
| Imprint Color | Gold |
| Materials | Resin |
| Height | Small: 8", Large: 9" |
| Engraving Size | 1"x2.25" |
| Engraving Lines | 3 |
| Discontinued Product | No |
