Color Burst Third Place Medal
In stock
SKU
#22605
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$5.75
Third place in a competition as prestigious as yours is something to be proud of and should be rewarded. The Color Burst Third Place Medal is a great way to honor the hard work and dedication that it took to build the skills enabling them to take third. It depicts a bronze '3rd' exploding from a shield and includes the printed white neckdrape.
| Weight | 0.10 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved |
| Engraving Material | Direct |
| Imprint Color | Gold |
| Materials | Metal |
| Height | 3" |
| Engraving Size | 2"x2" |
| Engraving Lines | 3 |
| Discontinued Product | Yes |
