Wing Tip Silver Eagle Award on Crystal Base
In stock
SKU
#22959
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$412.4
Featuring elegant silver combined with clear crystal, this Wing Tip Silver Eagle Award on Crystal Base will be a shining reminder of good deeds! A gorgeous sweeping eagle stands on its wing attached firmly to an angled crystal base. With two sizes available, you can get just the right trophy award for any event. Add your personalized etching for free!
| Weight | Small: 3.5lbs, Large: 6.5lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Sandblasted |
| Engraving Material | Direct |
| Imprint Color | Frosted |
| Materials | Crystal |
| Height | Sm:10.75", Lg:14.5" |
| Engraving Size | Sm:1.5x2.25", Lg:1.75x2.5" |
| Engraving Lines | 4 |
| Discontinued Product | No |




