Wood Board with Engraved Slate Coasters
In stock
SKU
#26122
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$36.8
Our Wood and Slate Board with Engraved Coasters makes the perfect housewarming, birthday, or promotional gift! The perfect item to add to your Brewery tasting flight or a special event at home with a good beer!
- Made of real slate, these 4" round, removable coasters are each unique, and vary slightly in color and shape.
- Personalized engraving of a text or logo included in the price.
- Hand wash only, includes plastic lid with drink hole that fits a straw.
- Measuring 18-1/2 inches by 4-1/4 inches, this board features 4 - 4" black slate coasters in an acacia wood board.
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Laser Engraved |
| Engraving Material | Direct |
| Imprint Color | White |
| Materials | Slate and Acacia Wood |
| Height | 18-1/2" Tall |
| Engraving Size | 3.5"x3.5" |
| Engraving Lines | 4 |
| Discontinued Product | No |



