Clear & Blue Sphere Art Glass Award
In stock
SKU
#21427
Production time for this product is 0 business day(s); expected pickup or shipping date is 00-00-0000.
$92.4
An award just as unique as your recipient! The Clear & Blue Sphere Art Glass Award features a clear glass sphere filled with blue and white striped sea anemone like plums. This elegant and lighthearted award sports your free and personalized message on a solid black glass base. Make sure to inscribe this award with a personal message your recipient will enjoy reading for years to come!
**NOTE** This award is made of hand-crafted glass. Minor bubbles and swirls are inherent to blown art glass, and slight variations in design and pattern are considered acceptable from piece to piece.
**NOTE** This award is made of hand-crafted glass. Minor bubbles and swirls are inherent to blown art glass, and slight variations in design and pattern are considered acceptable from piece to piece.
| Weight | 2lbs |
|---|---|
| Engraving Method | Diamond Tip Engraved, Laser Engraved |
| Engraving Material | Black Aluminum |
| Imprint Color | Silver |
| Materials | Glass |
| Height | 5" |
| Engraving Size | 1.5" x 3" |
| Engraving Lines | 4 |
| Discontinued Product | No |





